Skôr než celá rodina spoločne zasadne za slávnostne prestretý štedrovečerný stôl, je na pani domu, aby si do detailov premyslela, v akom duchu sa bude niesť vianočná výzdoba.

Dnes to už však nie je také jednoduché, ako tomu bolo kedysi. Aj najkrajšie sviatky v roku totiž podliehajú neustále meniacim sa módnym trendom a tým sa mení aj vianočné stolovanie. Dizajnéri nás každoročne informujú o tom, v akých farbách si máme ladiť svoje príbytky. Za posledné roky sa vystriedala éra zlatej, striebornej, modrej, ale aj fialovej či ružovej farby, no nadčasovou ostáva červená klasika.

Christmas 2015 dekoria

Vianočné stolovanie pri stole

Vo väčšine domácností sa stôl slávnostne prestiera len niekoľkokrát do roka. Okrem rodinných osláv či návštev si dávame najviac záležať na vianočnom prestieraní. Pripravujeme štedré stolovanie s láskou a tešíme sa z toho ako je rodina spolu za jedným stolom.

Zo skríň vyťahujeme sviatočný obrus, príbor, krištáľové poháre či svietniky, ktoré bývajú určené na túto špeciálnu príležitosť. Sú to kúsky rozprávajúce svoj vlastný príbeh, čím dotvárajú magickú atmosféru Vianoc v každej rodine.

vianocne_stolovanie

Jednoduchá interiérová výzdoba ladená v tónoch červenej pôsobí elegantne a zároveň útulne. Táto farba v sebe ukrýva nevídanú energiu, ktorá vás vzpruží, aj keď je vonku teplota pod nulou. Prostredníctvom červených ozdôb a doplnkov si do svojich príbytkov pritiahnete radosť a lásku. Pozor však, aby ste to s ňou neprehnali.

Obrus ako základ

Je úplne na vás, pre akú farbu sa rozhodnete, no treba myslieť na to, že obrus predstavuje základ pre ostatné farebné ladenie prestierania. Pravidlom je, že všetko by malo spolu vytvárať jednoliaty harmonický celok.

Ideálnou voľbou je biela alebo červená farba, prípadne obrus s jemným vianočným motívom. Všetky tieto atribúty sú obsiahnuté v kolekcii tkanín Christmas, z ktorej si môžete vyskladať kompletné vianočné prestieranie podľa svojich predstáv. S kolekciou tkanín ako je Christmas máte možnosť vytvoriť si originálne stolovanie a vychutnať si tak náladu vianočnej večere ešte viac.

vianocne_stolovanie_s_cervenou

Krásna tkanina s červenými krajkovými srdiečkami

je ideálna pre interiéry ladené v obľúbenom vidieckom štýle.

Kombinácia prestierania s bielym porcelánom

Jednoduché spojenie tradičných materiálov, v kombinácii s bielym porcelánom umocňuje slávnostnú atmosféru. Navyše sa dá ľahko kombinovať a obmieňať. Všetky taniere, ktoré budete pri štedrej večeri potrebovať by mali byť na stole nachystané v takom poradí, v akom budú servírované jednotlivé chody. Majte ich pripravené po ruke tak, aby ste nemuseli od stola vstávať. Podľa tradície sa vraví, že ak niekto odíde od štedrovečerného stola, tak pri ňom bude na budúci rok chýbať. Takže držme sa pri vianočnom stolovaní aj tradícii, ktoré sú našou súčasťou 🙂

obrus_s_cervenym_motivom

Textilné obrúsky môžete ozdobiť malými vetvičkami ihličia alebo imela a originálna výzdoba je na svete.

Vianočné návleky na stoličky

Ak premýšľate nad tým, ako by ste mohli tento rok vyšperkovať vašu už takmer dokonalú výzdobu stola, máme pre vás skvelý tip – vyskúšajte textilné návleky na stoličky alebo dekoračné šerpy, ktoré dodajú vianočnému stolovaniu úplne iný rozmer.

Serpa-270x12cm

Červená dekoračná šerpa dodá aj tej najobyčajnejšej stoličke ten správny sviatočný šmrnc.

navlek na stolicku_zeleny

Zeleno-červená kombinácia je už po stáročia tradičným symbolom Vianoc.

Žiadny komentár